START LISTS OF PHOENIX CUP 2018 


START LISTS for 12 th MAY 2018 (SATURDAY)

START LISTS  for 13th MAY 2018 (SUNDAY)


registration should be done using 

our online REGISTRATION SYSTEM HERE


for help please select ENTRIES from the menu 

STARRED COUPLES


WDSF WORLD OPEN STANDARD

FAINSIL Tomas - POSMETNAYA Violetta (Germany)

MYCKA Dariusz - FREIBERGA Madara (Poland)

KHOKHLOV Leonid - SHOSHNEVA Alexandra (Russia)

COJOC Rares - MATEI Andreea (Romania)

SVERIDONOV Evgeny - BARKOVA Angelina (Russia)

ODSTRCIL David - BOHAK Tara (Czech Republic)


WDSF INTERNATIONAL OPEN LATIN

DUMITRESCU Razvan - JOOS Jacqueline (Germany)

TAORMINA Vincenzo - MESSINA Floriana (Italy) 

REGISTERED COUPLES FOR WDSF EUROPEAN CHAMPIONSHIP LATIN 2018

1. Ahmed Emer KARAAL - Ece CAYMAZ (Turkey)

2. Aleix CIVICO - Sara ORRIOLS VARELA (Spain)

3. Alexey KOROBCHENKO - Liana ODIKADZE (Israel)

4. Alexis LEONARDO - Justine REYNAUD (France)

5. Andras KOOPS - Laura VAN DER GALIEN (The Netherlands)

6.  Andrea BORRELLI - Chantal GREEN (England)

7. Andrea SILVESTRI - Martina VARADI (Hungary)

8. Andreas FOKLAS - Anastasiia BABAEVA (Cyprus)

9. Armen TSATURYAN - Svetlana GUDYNO (Russian Federation)

10. Artsiom PAZNIAKOU - Tatiana POTAPOVA (Belarus)

11. Artyom LIASKOVSKY - Ksenia ZAPUTRIAEVA (Israel)

12. Arturs FREIMANIS - Marina TULP (Latvia)

13. Bartos LEWANDOWSKI - Anna WALACHOWSKA (Poland)

14. Balazs HIDI - Violetta KIS (Hungary)

15. Bogdan BOIE - Natalia LUCHIV (Moldova)

16. Charles-Guillaume SCHMITT - Elena SALIKHOVA (France)

17. Christoph HOLCZIK - Katrin KALLUS (Austria)

18. Daniil ULANOV - Kateryna ISAKOVYCH (Cyprus)

19. Darko VUJAKOVIC - Kristina ERCEG (Serbia)

20. Dmitry MARCHENKO -Anastasia RYBALKO (Azerbaijan)

21. Edgar Marcos BORJAS - Alina NOWAK (Poland)

22. Erekle GIRGVIANI - Lele KHUTSISHVILI (Georgia)

23. Fabio OLIVA - Luisa Jenifer METALLO (England)

24. Giuseppe DELL'ARIA - Irina PEREZ LOPEZ (Belgium)

25. Giuseppe INCATASCIATO - Eva FUS (Austria)

26. Guillem PASCUAL - Rosa CARNE (Spain)

27. Ionut Alexandru MICULESCU - Andra PACURAR (Romania)

28. Ivan KARASTOYANOV - VIktoria DINCHEVA (Bulgaria)

29. Jaroslav OBONA - Dominika ROSKOVA (Slovakia)

30. Javer Fernandez VALINO - Asdis  OSK FINNSDOTTIR (Iceland)

31. Jukubas VENCKUS - Migle KLUPSAITE (Lithuania)

32. Jure BERGANT - Milana CHEKANOVA (Slovenia)

33. Jurica KAVRAN - Tihana VUSIC (Croatia)

34. Konstantin GORODILOV - Dominika BERGMANNOVA (Estonia)

35. Lars Olav ELTERVAAG - Paraskevi ZYGOURI (Norway)

36. Leonard LINI - Aiste SURVILAITE (Lithuania)

37. Lubomir YAKIMOV - Valentina RADEVA MARKOVA (Bulgaria) 

38. Malthe BRINCH ROHDE - Sandra SORENSEN (Denmark)

39. Maksym KRAVCHENKO - Paula KUKUTE (Latvia)

40. Marek BURES - Anastasiia IERMOLENKO (Czech Republic)

41. Marius VALCU - Diana COJOCAR (Moldova)

42. Marius-Andrei BALAN - Khrystyna MOSHENSKA (Germany)

43. Markus RANTA - Alisa HEINO (Finland)

44. Nicolo BARBIZI - Sara ROS JAKOBSDOTTIR (Iceland)

45. Oleksandr LORGOV - Maryna MITYEVA (Ukraine)

46. Paul MOLDOVAN - Cristina TATAR (Romania)

47. Pedro EUGENIO - Carla SILVA (Portugal)

48. Petter Andreas ENGAN - Kine Marie MARDAL (Norway)

49. Pitt-Alexander WIBAWA - Tiara-Sophia WIBAWA (Switzerland)

50. Rannar EDOVALD - Mari-Liis METS (Estonia)

51. Renato BRAS - Catarina GEMELGO (Portugal)

52. Roman GERBEY - Oksana LUKYANENKO (Ukraine)

53. Szilard Denes ERDELYI - Zofia JUHAS (Serbia)

54. Taha Batu  COSAR - Oleksandra SHANKO (Turkey)

55. Tim PUTS - Peia PRAWIO-ATMODJO (The Netherlands)

56. Timur IMAMETDINOV - Nina BEZZUBOVA (Germany)

57. Timur YUSUPOV - Sofia KHARINA (Russian Federation)

58. Tomas GAL - Sabina KARASKOVA (Czech Republic)

59. Tomas UVACEK - Martina REITEROVA (Slovakia)

60. Umberto GAUDINO - Louise HEISE (Denmark)

61. Vedran SRAGA - Paula HUDE (Croatia)

62. Viacheslav PASTUKHOV - Karyna KALYKHAN (Belarus)

63. Viktor-Valentin LES - Angela LANDOLFI (Switzerland)

64. Vincenzo MARINIELLO - Sara CASINI (Italy)

65. Vitalii ZAKHAROV - Zala FUCHS (Slovenia)

66. Vito COPPOLA - Oona OINAS (Italy)